DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W STARACHOWICACH - WITAMY !!!

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

NASZE USŁUGI

 

Dom Pomocy Spłecznej w Starachowicach świadczy na rzecz swoich mieszkańców usługi:

a) bytowe w dwóch dwupiętrowych budynkach połączonych łącznikiemwyposażonym w windy dostosowane do potrzeb niepełosprawnych. Dom dysponuje własną    kuchnią zapewniającą całodobowe wyżywienie. Teren wokół budynków jest ogrodzony i zagospodarowany, posiada grill, miejsce do uprawiania ogródka, ławeczki, do różnego rodzaju imprez plenerowych oraz wypoczynku na świeżym powietrzu.
Pomieszczenia ogólne oraz pokoje mieszkalne odpowiednio wyposażone estetycznie, estetycznie urządzone zapewniają anonimowość mieszkańców. Łazienki, toalety wyposażone standardowo - dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Dom zapewnia wszystkim mieszkańcom pomoc w utrzymaniu higieny osobistej i czystości w tym czystości odzieży, bielizny i pościeli przy pomocy własnej pralni.

b) opiekuńcze polegające na udzielaniu pomocy w podstawowych czynnościach życiowych, pielęgnacji oraz niezbędnej pomocy w załatwianiu spraw osobistych; wykonują: pielęgniarki, opiekunki i pokojowe poprzez pomoc w toalecie porannej i wieczornej, kąpiel, ubieranie i przebieranie, nadzorowanie czynności samoobsługowych, karmienie, itp. Pracownicy socjalni a także osoby pierwszego kontaktu pomagają mieszkańcom w załatwianiu spraw osobistych, kontaktów z urzędami i instytucjami, dokonują zakupów według osobistych życzeń mieszkańców.

c) wspomagające, umożliwiając wszystkim mieszkańcom udział w indywidualnej i grupowej terapii zajęciowej w następujących formach: zajęcia plastyczne, rękodzielnicze, stolarskie, ogrodnicze, muzyczne, teatralne, rekreacyjne.
Oprócz tych zajęć mieszkańcy posiadają dostęp do TV, prasy, książek.
Podnoszenie sprawności i aktywizacja ruchowa mieszkańców prowadzona jest w formie zabiegów rehabilitacyjnych w gabinetach oraz w rehabilitacji przyłóżkowej oraz gimnastyki usprawniającej.

W sali gimnastycznej dysponującej UGUL-em oraz gabinetach rehabilitacyjnych wykonywane są następujące zabiegi: inhalacje, masaże (klasyczny, mechaniczny, wibracyjny, aparatem Shiatzu), elektroterapię (prądy Tensa, Nemeca, Kotza), jonoforezę, galwanizację, laseroterapię, hydroterapię.

Ponadto mieszkańcy mają mozliwość zaspokajania potrzeb religijnych. Dom dysponuje urządzoną kaplicę, w której w każdą niedzielę i święta odprawiania jest Msza Święta oraz w inne dni modlitwy i nabożeństwa.

W ramach zaspokajania potrzeb kulturalnych Dom organizuje wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi, zabawy taneczne, grille integracyjne, różne spotkania okolicznościowe, występy zespołów szkolnych, harcerskich. W domu działa zespół muzyczny "Złota Jesień".

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego