Nasze Usługi - Dom Pomocy Społecznej w Starachowicach

Dom Pomocy Społecznej w Starachowicach

Przejdź do treści
Nasze Usługi
Dom Pomocy Społecznej w Starachowicach świadczy na rzecz swoich mieszkańców usługi:

  • bytowe w dwóch dwupiętrowych budynkach połączonych łącznikiem wyposażonym w windy dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Dom dysponuje własną kuchnią zapewniającą całodobowe wyżywienie. Teren wokół budynków jest ogrodzony i zagospodarowany, posiada grill, miejsce do uprawiania ogródka, ławeczki, do różnego rodzaju imprez plenerowych oraz wypoczynku na świeżym powietrzu. Pomieszczenia ogólne oraz pokoje mieszkalne odpowiednio wyposażone estetycznie, estetycznie urządzone zapewniają anonimowość mieszkańców. Łazienki,  toalety wyposażone standardowo - dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dom  zapewnia wszystkim mieszkańcom pomoc w utrzymaniu higieny osobistej i  czystości w tym czystości odzieży, bielizny i pościeli przy pomocy  własnej pralni.,

  • opiekuńcze polegające na udzielaniu pomocy w podstawowych czynnościach życiowych, pielęgnacji oraz niezbędnej pomocy w załatwianiu spraw osobistych; wykonują: pielęgniarki, opiekunki i pokojowe poprzez pomoc w toalecie porannej i wieczornej, kąpiel, ubieranie i przebieranie, nadzorowanie czynności samoobsługowych, karmienie, itp. Pracownicy socjalni a także osoby pierwszego kontaktu pomagają mieszkańcom w załatwianiu spraw osobistych, kontaktów z urzędami i instytucjami, dokonują zakupów według osobistych życzeń mieszkańców.

  • wspomagające, umożliwiając wszystkim mieszkańcom  udział w indywidualnej i grupowej terapii zajęciowej w następujących formach: zajęcia plastyczne, rękodzielnicze, stolarskie, ogrodnicze,  muzyczne, teatralne, rekreacyjne.
Oprócz tych zajęć mieszkańcy posiadają dostęp do TV, prasy, książek.
Podnoszenie  sprawności i aktywizacja ruchowa mieszkańców prowadzona jest w formie zabiegów rehabilitacyjnych w gabinetach oraz w rehabilitacji przyłóżkowej oraz gimnastyki usprawniającej.

W sali gimnastycznej dysponującej UGUL-em  oraz gabinetach rehabilitacyjnych wykonywane są następujące zabiegi:  inhalacje, masaże (klasyczny, mechaniczny, wibracyjny, aparatem  Shiatzu), elektroterapię (prądy Tensa, Nemeca, Kotza), jonoforezę,  galwanizację, laseroterapię, hydroterapię.

Ponadto mieszkańcy  mają możliwość zaspokajania potrzeb religijnych. Dom dysponuje urządzoną kaplicę, w której w każdą niedzielę i święta odprawiania jest Msza Święta oraz w inne dni modlitwy i nabożeństwa.

W ramach zaspokajania potrzeb kulturalnych Dom organizuje wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi, zabawy taneczne, grille integracyjne, różne spotkania okolicznościowe, występy zespołów szkolnych, harcerskich. W domu działa zespół muzyczny "Złota Jesień".
 
podjazd
Wróć do spisu treści