Aktualności - Dom Pomocy Społecznej w Starachowicach

Dom Pomocy Społecznej w Starachowicach

Przejdź do treści
lipiec 2021
Aktywni Seniorzy!
Lipiec to czas, kiedy Mieszkańcy dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu. Obok zajęć plastycznych, rękodzielniczych i ogrodniczych dbamy również o kondycję fizyczną. Ćwiczenia
z piłką, woreczkami gimnastycznymi, balonami, pałeczkami pozwalają rozwijać i utrzymywać na właściwym poziomie motorykę małą. Marsze  w otoczeniu zieleni drzew usprawniają motorykę dużą i wywierają pozytywny wpływ na samopoczucie Mieszkańców. Otoczenie natury, odgłosy śpiewu ptaków i muzyka relaksacyjna oddziałują na sferę emocjonalną
i percepcyjną, pozwalają się odprężyć i wyciszyć.
czerwiec 2021
Wycieczka do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach
8 lipca odbyła się wycieczka do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Mieszkańcy mieli okazję zwiedzić poszczególne hale, poznać historię wytopu metali, zobaczyć z bliska najcenniejszy obiekt - Wielki Piec z zachowanym ciągiem technologicznym torowisk
i posłuchać opowiadań przewodnika. Obejrzeli również stałą wystawę  prehistorycznych gadów znajdujących się w sali, w której ważną rolę pełniła gra świateł. Na zakończenie Pani przewodnik zaprowadziła nas do sali, w której znajdowały się autentyczne samochody ciężarowe STAR i to one zrobiły na naszych mieszkańcach największe wrażenie. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni nowych niezapomnianych doznań.
Wyjazd do Wąchocka
11 czerwca 2021 roku odbył się wyjazd Mieszkańców oddziału II do Wąchocka.
W ramach wycieczki zwiedziliśmy klasztor i rynek miasta.
Słoneczna pogoda sprzyjała spacerowaniu i poznawaniu zielonej, przyjemnie urządzonej przestrzeni. Naszą plenerową wędrówkę zakończyła konsumpcja pysznych lodów.

Wycieczka do Wąchocka
15 czerwca 2021 roku miała miejsce wycieczka do Wąchocka, w które udział wzięli Mieszkańcy oddziału I. Nasi Piechurzy dzielnie wędrowali deptakiem prowadzącym wzdłuż zbiornika wodnego, próbując swych sił na urządzeniach siłowych.
Zwiedziliśmy Klasztor będący przykładem architektury romańskiej i Muzeum Pamięci Walki o Niepodległość Narodu.
Zwieńczeniem długiej trasy były smaczne lody dla ochłody. Wszyscy wrócili zmęczeni długim maszerowaniem, ale zadowoleni i szczęśliwi.
GRILL DLA MIESZKAŃCÓW
Słoneczna pogoda sprzyja kultywacji imprez plenerowych.
30 czerwca został zorganizowany grill dla Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej.
Odbyło się pieczenie kiełbasek, wspólne biesiadowanie, taniec i rozmowy.
Miła atmosfera panująca podczas spotkania napełniła wszystkich pozytywną energią.
Dzień ten stanowił doskonałą okazję do wspólnych rozmów, uścisków dłoni i wymiany uśmiechów. Relaks, odpoczynek, obcowanie z naturą, świeże, letnie powietrze, to to czego nam wszystkim potrzeba!

maj 2021
DZIEŃ MATKI  26.05.2021
26 maj to wyjątkowy dzień dla każdej Mamy.
Wszystkie Mamy mieszkające w naszym Domu otrzymały upominki i słodycze. Przygotowana była dla nich również muzyczno-instrumentalna niespodzianka. Było dużo pozytywnych emocji i wzruszeń.


Dekoracja Domu
Święto Pracy oraz Uchwalenia Konstytucji 3 Maja to ważne wydarzenia w życiu każdego Polaka. Przed wejściem głównym zawisły flagi, a w oknach pojawiły się biało-czerwone symbole.

ĆWICZENIA RELAKSACYJNO-ODPRĘŻAJĄCE
Dużą atrakcją są dla mieszkańców ćwiczenia ruchowe z wykorzystaniem różnych przyrządów gimnastycznych. Dzięki nim rozwijana jest koncentracja, koordynacja ruchowa, a także współpraca. Mieszkańcy w ciekawy i przyjemny sposób są zachęcani i mobilizowani do aktywności fizycznej i umysłowej.


kwiecień 2021
marzec 2021
Fundacja ,,Nasze Zdrowie”
Podopieczni i Przyjaciele z Fundacji ,, Nasze Zdrowie” sprawili wielką niespodziankę Mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej prezentami i spersonalizowanymi słowami skierowanymi do każdej osoby indywidualnie. Wszystko zadziało się po wcześniejszym wypełnieniu  przez Mieszkańców ankiety,, Poznajmy się”. Mamy nadzieję, że tak miło rozpoczęte znajomości będą kontynuowane i znajdą swoje odzwierciedlenie w kolejnych ciepłych słowach i gestach.


Święcenie pokarmów
W Wielką Sobotę odbyło się w DPS poświęcenie pokarmów. Przygotowano dwa zbiorowe kosze dla każdego oddziału, ale także każdy z mieszkańców mógł przynieść swój koszyczek ze „święconką”.
Kaplica została udekorowana na Święta Wielkiej Nocy, odbyły się uroczyste msze święte.
Każdy mógł w chwili ciszy i zadumy oddać się przemyśleniom i modlitwie.Czas oczekiwania na Święta Wielkanocne
Okres poprzedzający Święta Wielkanocne to czas wytężonej pracy. Przygotowywano dekoracje, kartki świąteczne oraz upominki dla darczyńców.
Mieszkańcy Domu otrzymali kartki świąteczne od społeczności III L. O. ze Starachowic
z najserdeczniejszymi życzeniami. Ten gest sprawił dużo radości naszym podopiecznym.
Dzień Kobiet 2021
8 marca 2021 roku obchodziliśmy Dzień Kobiet w Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach.
Wszystkie Panie otrzymały upominki w postaci kwiatów oraz serdeczne życzenia.
Odbyły się także zawody sportowe, które wymagały od Mieszkańców zręczności. Miał również miejsce pokaz mody damskiej w wykonaniu naszych odważnych Mężczyzn. Dzień zaliczony został do bardzo udanych. Atrakcje wywoływały uśmiechy na twarzach i dostarczyły wiele pozytywnych wrażeń.Zabawa karnawałowa 2021
11 lutego 2021 odbyła się Zabawa karnawałowa, połączona z obchodzeniem Dnia Świętego Walentego.
Miały miejsce konkurencje sportowe, które wymagały od mieszkańców sprawności i zaangażowania.
Wszyscy bawili się wyśmienicie przy dźwiękach skocznej muzyki. Na koniec każdy chętny mógł zrobić sobie zdjęcie w serduszkowej ramce. Uśmiechów i emocji nie było końca.
Tego dnia obchodziła również urodziny Pani Wiktoria, której zaśpiewaliśmy głośne 100 lat i złożyliśmy serdeczne życzenia.
Przygotowania do Dnia Świętego Walentego
Mieszkańcy z niecierpliwością czekali na nadejście Dnia Świętego Walentego.
Przygotowywali się kolorując i wyklejając kartki walentynkowe, które wykorzystaliśmy do Poczty Walentynkowej.
Każdy z mieszkańców otrzymał z rąk Pani Dyrektor serduszkową niespodziankę oraz słodycze.

luty 2021
styczeń 2021
Dzień Babci i Dzień Dziadka
21 stycznia 2021 roku miał miejsce Dzień Babci i Dziadka.
Pani Dyrektor wręczyła wszystkim Babciom i Dziadziusiom miłe upominki.
Każda Babcia otrzymała filiżankę z herbatką, a każdy Dziadziuś-krawat w serduszka. Nie zabrakło także słodyczy. Następnie odbyła się zabawa przy skocznej muzyce. Były zdjęcia w ramce, gra na instrumentach i wspólne tańce. Spędziliśmy przyjemny, niezapomniany dzień.

Wróć do spisu treści