Galeria 2022 - Dom Pomocy Społecznej w Starachowicach

Dom Pomocy Społecznej w Starachowicach

Przejdź do treści
Galeria
maj 2022
Wycieczka do Wąchocka
10 maja 2022 r.  korzystając z pierwszych promyków wiosennego słońca mieszkańcy wraz z opiekunami udali  się na wycieczkę do pobliskiego Wąchocka. Na początku wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy opactwo cystersów klasztor z XII wieku oraz znajdujące się tam izby muzealne ze zbiorami z okresu powstań narodowych. Klasztor został całkowicie przebudowany w XVII w., zachowały się jednak niektóre wnętrza z XIII w.
W pomieszczeniach klasztoru mieści się Muzeum Ojców Cystersów prezentujące m.in. zachowane elementy romańskie oraz ceramikę z klasztornej manufaktury oraz Muzeum Powstań Narodowowyzwoleńczych utworzone w 1991 r. ze zbiorów księdza Walentego Ślusarczyka, proboszcza z Nowej Słupi.
W tym samym kompleksie budynków mieści się Romański kościół klasztorny pw. Najświętszej Marii Panny i św. Floriana z XIII w.
Na koniec naszej wycieczki udaliśmy się w stronę centrum rekreacji, zalewu oraz pomnika.

sierpień 2022
Wycieczka do Kompleksu Świętokrzyska Polana w Chrustach
Dnia 30 sierpnia 2022 r. Podopieczni naszego Domu wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Kompleksu Świętokrzyska Polana w Chrustach . Celem naszej podróży było oceanarium ,,Oceanika”. Oceanika to miejsce, w którym każdy miłośnik życia wodnego znajdzie coś interesującego i zobaczy stworzenia  na co dzień niedostępne. Znajduje się tu zespól wieloformatowych akwariów z setkami różnych gatunków ryb, roślin oraz stworzeń pochodzących z mórz i oceanów z różnych zakątków świata.
Przewodnik zabrał nas w ,, podwodną podróż” dzięki której mieszkańcy podziwiali różnokolorowe ryby i niepotkaną roślinność morską.
Na zakończenie wycieczki mieszkańcy wybrali się na obiad i deser, była to okazja do wymiany zdań i wspomnień związanych  z tym niezapomnianym wyjazdem.

listopad 2022
Występ grupy ,,Kameleon’’
24 listopada 2022 nasz Dom odwiedziła grupa artystyczna ,, Kameleon’’ z OHP prezentując program artystyczny ,, Polskie drogi do niepodległości”.
Młodzież  z aktywnym udziałem naszych podopiecznych śpiewała pieśni patriotyczne i legionowe. Występ sprawił  mieszkańcom wiele radości i  był okazją do niezapomnianych przeżyć.
Dziękujemy opiekunowi grupy Panu Maciejowi Górskiemu i młodzieży za pamięć i mile spędzony czas.


MIKOŁAJ
W dniu 6 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj z fundacji „Święty Mikołaj dla Seniora”. Już od września  nasi mieszkańcy pisali listy do Niego opisując w nich swoje marzenia oraz pragnienia.
Tego dnia odbył się wielki finał akcji, w którym to nasi mieszkańcy dostali ogromne paczki lub torby z długo oczekiwanymi podarkami. Paczki były przepięknie przygotowane a sam fakt ich otrzymania u wielu naszych Seniorów wywołał uśmiech lub łezkę  wzruszenia.
Święci Mikołaje naprawdę istnieją. Mają wielkie serca i są wśród NAS!
Serdecznie dziękujemy.


grudzień 2022
Wróć do spisu treści